7 серпня 2019 року українська спільнота, шанувальники полум’яного слова відзначають 200-річчя з дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша. Йому, письменнику, історику, найвизначнішому інтелектуалу, учні 9 класу присвятили фольклорне свято «Українське слово, звичаї та традиції в творчості П. О. Куліша».

Крізь завісу часу проступили події незвичайного життя непересічної особистості, різнобічна діяльність, що охопила не лише літературу та мистецтво, а й історію, педагогіку та суспільні змагання.

Присутні познайомилися із світом героїв першого історичного роману «Чорна рада», красою та багатством матеріальної та духовної культури козацької України. Вони прилучилися до соковитої української мови, пересипаної прислів’ями та приказками, до народної пісні, що і сьогодні летить над світом, до легенд і переказів, які хвилюють своєю незвичайністю і таємничістю.

Учні заглибилися в романтику старосвітського життя, пізнали силу глибоких і сильних почуттів.

Безперечно, творчий спадок Пантелеймона Куліша буде вічним і нетлінним, «поки на Вкраїні, хоч одне дівча співатиме, поки хоч одна мати по-своєму дитину голубитиме, поки хоч один батько не чужим словом про давні могили говоритиме».

Завідувач бібліотекою запросила на екскурсію «На гостини до Куліша», де знайомила з виставкою «Не забудеш мене, поки віку твого, моя нене Вкраїно».