Прийшов жовтень, а разом з ним і прекрасна та визначна подія для всіх шкільних бібліотек України – це проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2020. Цього року Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек був дуже особливим, тому що проходив під гаслом: «Шкільна бібліотека та екологічна просвіта учнів».

Мета  цьогорічного місячника: привернення уваги до екологічних проблем і активізація роботи бібліотеки з екологічної просвіти підростаючого покоління спільно з учасниками освітнього процесу.

У рамках Всеукраїнського місячника бібліотек було проведено чимало дуже корисних та змістовних заходів.

Найвизначнішими були:

• екологічна акція «Одна пальчикова батарейка забруднює природу на півстолітя», що є постійно діючою в нашій школі;
  • екочелендж «Я прибрав – ти наступний» (десант з прибирання навколишнього середовища від сміття);
  • у всіх класах школи пройшли уроки доброти до Всесвітнього дня захисту тварин. Це – «Щаслива лапа» (2-А кл), «Тварини поруч з нами» (3 кл), «Учись творить добро» (4-А кл.), година спілкування з елементами тренінгу «На доброму серці тримається світ» (4-Бкл.), урок-гра «Ми у відповіді за тих, кого приручили» - 7 кл; та інші.

Неможливо уявити проведення місячника бібліотеки без цікавих вікторин та творчих конкурсів. Яскраво продемонстрували свої знання про «братів наших менших» учні 8-А; 8-Б; 11кл., що провели у своїх класах цікаву та веселу «Хвостату вікторину». Продемонстрували свою щиру любов до природи учасники творчих конкурсів (Фотоконкурси: «Мій домашній улюбленець» (6-Б); «Шедеври вечірнього сонця» (5-11 класи); конкурс малюнків  «Природа  очима дітей».

Заходи були спрямовані на виховання відповідальності за стан навколишнього середовища; розуміння сучасних проблем навколишнього середовища й усвідомлення їх актуальності для всього людства, своєї країни і рідного краю, особисто для себе; формування у дітей потреби в спілкуванні з природою, засвоєння норм відповідальної поведінки та  виховання любові до тварин, птахів, домашніх улюбленців; залучення учнівської молоді до природоохоронної діяльності.