9 листопада – День української мови та писемності. Це свято нині крокує державою по-особливому. Тому кожен громадянин України сьогодні, як ніколи, відчуває причетність до свого народу, до своєї мови. Адже мова – це той інструмент, який об’єднує націю у єдине ціле. Це великий скарб, який треба шанувати, берегти і розумно збагачувати.

До відзначення Дня рідної мови долучилася і вся шкільна родина Андріївського різнопрофільного ЗЗСО.

Здобувачі освіти НУШ (1-4 класи) оформили арт-простір розмальовками "У гостях у мови". Мовознавча вікторина "Чарівні прислів'я" пройшла у 1-А класі (класовод Сливка Н. А.), мовленнєвий конструктор «Говоріть! Хай в розмові слова веселяться» зібрали дітки 1-Б класу (класовод Ярош Л.О.). Учні 2 класу створили лепбук "Співуча, калинова – наша українська мова», у якому розкрили красу і велич рідної мови (класовод Дахно Т.М.). Година єднання "Українська мова - серце наше" пройшла у 3-А класі (класовод Горобій Т.В.)

Дистанційне навчання не стало перешкодою для учнів. Мовна мозаїка «Єднає рідна мова» згуртувала юних шанувальників рідного слова онлайн. Здобувачі освіти 11 класу взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності (вчитель Страшко А. Ю.). Мовознавчий гравіккон «Мелодійна, багата, розмаїта» пройшов у 7-А класі (класний керівник Ашифіна О.В.). Онлайн-цікавинка "Українською прикольніше" - у 7-Б класі (класний керівник Малієнко Ю.М.). Учні 9-А класу поринули у справжню мовну розвідку під назвою «Слова у рідній мові – квіти калинові» (класний керівник Страшко А. Ю). Мовно-патріотичний калейдоскоп «Серце нації б’ється у слові» провели учні 9- Б класу (класний керівник Левченко Ю.М.).

На завершення такого насиченого подіями тижня випускники взяли участь у мовному діалозі «Спішу у храм святого слова», під час якого переглянули поезію, прозу класиків та сучасних українських письменників (класний керівник Сідун Т.І.).

Тож побажаємо всім українцям, що свято бережуть українське слово –
щастя, натхнення, добра, миру, світлого майбутнього.

Живіть повноцінним життям, досягайте вершин,
адже у Ваших руках доля нашої країни.
Любіть, шануйте і бережіть рідну мову – генетичний код нації.

фотоальбом